Rejestracja znaków towarowych przez radców prawnych.
Od dziś prawo umożliwia udzielenie pełnomocnictwa radcy prawnemu do reprezentowania przed Urzędem Patentowym.
W postępowaniu o uzyskanie prawa ochronnego na znak towarowy odtąd pełnomocnikiem może być także radca prawny. Kancelaria jest od dawna przygotowana do nowelizacji przygotowując wnioski dla klientów od dłuższego czasu
Postępowania o udzielenie prawa ochronnego na znak towarowy należy do najczęściej rozpoznawanych przez Urząd Patentowy, co wynika m.in. z powszechności posługiwania się znakami towarowymi, czyli słowami, rysunkami, grafikami, melodiami, formami przestrzennymi w obrocie gospodarczym. Dzięki rejestracji znaków towarowych przedsiębiorca zyskuje najskuteczniejsze narzędzie komunikacji z klientami, a sam znak może okazać się istotnym składnikiem majątku (stanowić przedmiot obrotu, licencji, realnie podnieść wartość przedsiębiorstwa), przy tym uzyskanie świadectwa ochronnego (co następuje w związku z rejestracją) jest dowodem prawa do określonego znaku towarowego.
Poprzez rejestrację przedsiębiorca zyskuje prawo do używania znaku ®, co podnosi prestiż i zwiększa wiarygodność podmiotu, który się nim posługuje.