LUTY – MIESIĄC UGÓD
W tym miesiącu zawarliśmy trzy ciekawe, satysfakcjonujące dla naszych Klientów, ugody.
W prowadzonej przed sądem w Łodzi mocno spornej sprawie (sygn. XII GC 760/22) z powództwa naszej Klientki o zapłatę za produkty wykonane na zamówienie, w której druga strona zarzucała użycie wadliwego materiału i składała kontrroszczenia odszkodowawcze, podpisaliśmy pięciocyfrową ugodę, mocą której Klientka uzyskała ponad 60 % dochodzonej kwoty bez obowiązku zapłaty odszkodowania. Jesteśmy zadowoleni także z tego, że do ugody doszło na pierwszym posiedzeniu i udało się uniknąć poniesienia przez Klientkę kosztów biegłego. Celnie do porozumienia skłonił strony sędzia Wojciech Gałamon.
W nacechowanej emocjami sprawie przed sądem w Gnieźnie (sygn. I Ns 694/20) o zniesienie współwłasności nieruchomości i ruchomości ekskonkubentów, w której obie strony podnosiły liczne roszczenia uboczne związane także z rozliczeniem byłych wspólnie prowadzonych firm oraz kosztów kredytów i kart kredytowych, doprowadziliśmy do interesującego porozumienia, mocą którego nasz Klient uzyskał kwotę sześciocyfrową oraz przejął niemal całość roszczeń o zapłatę przeciwko bankowi -wspólnemu kredytodawcy (kredyt CHF). Warto także i w tej sprawie podkreślić pozytywną rolę sędziego Arnolda Podborożnego.
Także w lutym podpisaliśmy największą w historii kancelarii ugodę w niemal siedmiocyfrowej sprawie o zapłatę związanej z nieudaną inwestycją w startup (Sąd Apelacyjny w Poznaniu, sygn. I ACa 1836/22). Inwestor, mimo tego, że spółka od dawna nie funkcjonuje i nie ma majątku odzyskał aż ponad 80 % zainwestowanej kwoty. Reprezentowaliśmy klienta w kilku postępowaniach sądowych, egzekucyjnych i wieczystoksięgowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z obranej i konsekwentnie realizowanej linii postępowania w tej sprawie zakończonej sukcesem.
W lutym, głównie z uwagi na negatywną dla banków opinię Rzecznika TSUE, ugodowo uaktywnili się także nasi przeciwnicy procesowi w sprawach o stwierdzenie nieważności umów kredytowych indeksowanych i denominowanych do franka szwajcarskiego. Propozycje niektórych banków zaczynają być godne rozważenia (inne nadal pozostają bardzo odległe od tego, czego oczekujemy w wyniku uprawomocnienia się wyroku sądu) i jedna z klientek poważnie rozważa zawarcie ugody. Możliwe więc, że również marzec będzie miesiącem ugód.